היסוד שבסוד

אני פוגשת אנשים שעורכים לעצמם רשימת מטרות מפוארת ורצינית, מדקלמים השכם והערב הצהרות חיוביות אך עדיין מתוסכלים מהקושי הרב להגיע ליעדם... "מה הבעיה איתי"? הם שואלים... ותשובתי לכך בד"כ מפנה להקשבה אמיתית לטון הדיבור העצמי. 
כולנו, לא פעם, חווינו ביקורת. על מעשים שעשינו, על התנהגויות מסוימות,  על דברים שאמרנו או  על אלה שלא אמרנו...בכל תחום שהוא. 

אימון אישי - הסוד שטמון בך !

לעיתים נאמרו מילות הביקורת הללו מתוך כוונה טובה ורצון לחנך או לגונן ולעיתים לא .... היו אלה בעיקר ההורים, אולי לעיתים גם המורים, או אפילו לפעמים אנשים אחרים שהרגישו קרובים מספיק ל"הדביק" עלינו תוויות.
עם הזמן, הקול הביקורתי הזה של הדמויות הבוגרות שליוו את חיינו, הפך להיות הקול הפרטי שלנו.  "העורבני הצורמני" כפי שאני מכנה אותו שכן, אצל רובנו קיבל הקול הזה טון חמור יותר.
ישנם אנשים שמודעים לאופי הנוקשה של הדיבור העצמי שלהם, אולם רבים מאלה המגיעים אלי לקליניקה אינם מודעים כלל למהות המילים שהם משתמשים בשיח עם עצמם ורק לאחר הקשבה אמיתית הם מצליחים לזהות את הטון הביקורתי של העורבני הפרטי שלהם.

כשאתם טועים או מתקשים ליצור תפנית כלשהיא בחייכם, האם אתם נוזפים בעצמכם ומגנים את מעשיכם במילות ביקורת?
דיבור עצמי שלילי זורע הרס רב בהערכה ובדימוי העצמי שלנו.  שהרי אם הוא מלווה אותנו ברוב מעשינו בשעות היום, אנו בסופו של דבר עלולים להאמין שהוא נכון ולנהל את חיינו בהתאם.
הערכה עצמית נמוכה יוצרת התנגדות פנימית לשינויים חיוביים אמיתיים וארוכי טווח!   אדם יכול להציב לעצמו יעד מרשים, אפילו לראות את המטרה לנגד עיני הדמיון שלו – אך אם אינו מאמין בעצמו, תמיד תיווצר אצלו התנגדות פנימית לקבל את הדברים שהוא באמת מייחל להם.
 על מנת למשוך ולמגנט הצלחות ודברים טובים אל חיינו, עלינו קודם כל להאמין בעצמנו ולראות את עצמנו כאדם ראוי ובעל ערך ויכולות.   

זה אמנם דורש תרגול, מודעות ורצון טוב, אך הדבר בהחלט אפשרי - כל שעלינו לעשות על מנת לשפר את הדימוי העצמי שלנו הוא לשנות את אופי הדיאלוג הפנימי שלנו. להיות קשובים למילים, לטון ולמסרים ולהחליפם בעת הצורך למפרגנים, הוגנים ומעודדים. 

דימוי עצמי חיובי הינו היסוד העיקרי בדרך לכל הצלחה מיוחלת. 


צמיחה והתפתחות אישית - אימון אישיע"י תהליך אימון אישי בו רותמים את כוחו העצום של תת המודע ניתן לשפר את איכות חיינו ולהשיג כל מטרה שאנו חפצים. 

Share to Facebook Facebook Share to WhatsApp WhatsApp Share to LinkedIn LinkedIn Share to Google+ Google+