Facebook Pixel

טכניקות האימון


"האדם הוא מגנט, כל קו, נקודה ופרט בחייו מגיעים אליו בגלל כוח המשיכה"

אליזבת טאון, 1906


המחשבות שלנו פועלות על פי חוק המשיכה. הן מושכות אל חיינו נסיבות, דברים, אנשים - כל מחשבה שאנו מתמקדים בה מייצרת עבורנו את המציאות שלנו. אם אופי מחשבתנו יהיה של "מחסור", אזי "חוסר" יהיה מנת חלקנו. לעומת זאת, כאשר מחשבה קבועה אודות "שפע" תמלא את ראשנו, כי אז נהנה ממציאות של "עושר" וטוב בכל המישורים. 

אם אינך בטוח במה עוסקות מחשבותייך, פשוט הבט סביבך וזכור שכל מה שאתה רואה, הגיע בעקבות המחשבות שמתגוררות קבע בראשך, שהרי כל דבר שאתה ממקד בו את מחשבתך מביא את ההתרחשויות שבחייך. אם אינך אוהב את מה שאתה רואה, זהו האות לשנות את מחשבותייך וליצור לעצמך מציאות טובה יותר.

חוק המשיכה הינו חוק טבע הקובע שכל מה שאתה ממקד בו את מחשבתך, מתעצם. כאשר אתה בוחר למקד את מחשבתך בדבר מה חיובי ובו בזמן מדמיין בעיני רוחך את הצלחתך בהשגת אותו דבר, אתה מפעיל את כוחו של תת המודע שלך.  כל השינויים מתחילים להתרחש בתת המודע והוא זה המספק לך את האמצעים הנחוצים למימוש כל שינוי ומטרה. 

יישומו של חוק המשיכה מותנה במכלול דברים.  שילוב המתודולוגיות  NLP ודמיון מודרך  לאימון תת המודע, מהווה שיטה מהפכנית ומעשית להפעלתו המוצלחת של חוק המשיכה ולשחרור הפוטנציאל החבוי במוח של כל אחד מאיתנו.
כל אחת מהטכנולוגיות הללו עובדת ברמת תת המודע ומהווה טכניקה מוכחת להשגת תוצאות ויעדים מיוחלים


מהו דמיון מודרך ?
דמיון מודרך - הינה טכניקה טיפולית חווייתית וממוקדת המהווה דרך לעבודה עם תת המודע. 
זוהי טכניקה רבת עוצמה הכוללת מצב של רגיעה והרפיה שרירית ומביאה את האדם למצב תודעתי מיוחד בו הוא יכול להקשיב לקולו הפנימי, להבין דפוסי מחשבה והתנהגות ולהאיץ תהליכי שינוי.
פעמים רבות התהליך הטיפולי שנעשה באמצעות הנחיית הדמיון דומה לזה שקורה בטיפול פסיכולוגי רגיל, אלא שבזכות הבילוי במחוזות הדמיון ותת המודע, התהליך מקבל עוצמה והופך ליעיל יותר.

מחקרים מראים ששימוש בדמיון יכול להביא לתגובה פיסיולוגית זהה בין אם אירוע מסוים התרחש במציאות ובין אם הוא רק "בראש שלנו".  נסו לדוגמא את התרגיל הקלאסי והעלו בעיני רוחכם לימון גדול ועסיסי, אחזו בו בידכם והרגישו את משקלו, גרדו מעט את הקליפה וקרבו אותו אל אפכם, הריחו את ניחוחו החמצמץ, ראו את עצמכם פורסים אותו לפלחים ומכניסים אל פיכם את אחד מהפלחים החמוצים כשהוא בקליפתו, הקשיבו לעצמכם לועסים ומוצצים את עסיסו של פלח הלימון,  הרגישו את טעמו ממלא את פיכם... אם הפה שלכם התמלא ברוק או בטעמו החמוץ/מריר של הלימון אזי כוחו של הדמיון כבר ודאי מובן לכם בשלב זה ...

לדמיון שלנו כוח רב עוצמה.  בדמיון מודרך אנו רותמים את כוחם האדיר של הדמיון ותת המודע לטובתנו על מנת להשיג מטרות רצויות, לפרוץ מחסומים מנטאליים, לתעל אנרגיות לריפוי הגוף והנפש ולשפר פלאים את איכות חיינו.

מהו NLP ?
NLP הינה טכנולוגייה שפותחה בארה"ב בתחילת שנות ה-70 והיא נחשבת כיום לאחת מהגישות המתקדמות ביותר לרתימת כוחם העצום של הדמיון ותת המודע בהשגת תוצאות עוצמתיות לטווח ארוך. 

ראשי תיבות של  NLP הן:  Neuro Linguistic Programming, בעברית: נ.ל.פ - ניתוב לשוני פיזיולוגי. 
אופי השפה (Linguistic ) שאנו משתמשים, הן בשיחה עם אחרים והן בדיאלוג עם עצמנו, הוא זה שמעצב את מחשבותינו.
המחשבות שלנו, המשקפות את אמונותינו ותפיסתנו מייצרות את מצבנו הפיסי והנפשי (Neuro). 
"תכנות" (Programming) תבניות השפה וניתובה לאיכותית ומקדמת יותר, משפר את טיב התקשורת שלנו עם ה"אני הפנימי" ועם הסביבה ומסייע לנו ביצירת המציאות הרצויה לנו.

מתודולוגיית ה-NLP  המוגדרת גם כ"מדע המצוינות",  מאפשרת פתרון בעיות בזמן קצר ומיושמת במגוון רחב של תחומים ומישורים ביניהם חינוך, עסקים, בריאות ועוד.

חלק מהישגיה המרשימים של השיטה כוללים: שיפור תקשורת בינאישית, השגת יעדים בכל תחום, ריפוי מחרדות ופחדים, שליטה בתחושות ובמצב הרוח, שיפור כישורי למידה, הסרת אמונות מגבילות, שיפור הדימוי והביטחון העצמי ופיתוח אישי. 


מוסיקת גלי המוח
נמצא כי כאשר המוח מייצר גלי אלפא הוא מפעיל למעשה את שני חלקיו בעת ובעונה אחת, דבר שהופך אותו לקליט, מרוכז ויצירתי יותר.
המוסיקה עוצבה במיוחד כדי להשתלב בתרגילים לאימון תת המודע כאשר קצב הפסקול הינו  40  פעימות בדקה, קצב אידיאלי המוביל להרפיה ורגיעה גופנית ומנטאלית.

"מוסיקת גלי המוח" המשולבת בתרגילי אימון תת המודע שעיצבה גרציה אמיתי, מורכבת מפעימות מיוחדות אשר בעדינות מנתבות את המוח למצב של הרפיה עמוקה בו מופיעים גלי האלפא. 
במחקרים מקיפים שנעשו ע"י טובי המומחים בעולם אודות השפעת צלילים שונים על גלי המוח, נמצא כי למוסיקת גלי המוח הייחודית, השפעה מקיפה ורחבת טווח – היא מחדדת תשומת לב, ריכוז וזיכרון, היא משפרת את האינטליגנציה הכללית ואת יכולות הקריאה והלמידה, היא מפיגה מתחים וחרדות, היא משפרת את מצב הרוח ומשכחת כאבים. 
(על תרומתה והשפעתה החיובית של המוסיקה, ניתן לקרוא בהרחבה ב- "אודות המוסיקה וגלי אלפא")

מהי סוגסטיה? 
המילה סוגסטיה מגיעה מהמילה הלועזית Suggestion שמשמעותה "השאה" או "הצעה".
תהליך סוגסטיבי הוא תהליך "המציע" לאדם דרך פעולה מסוימת באמצעות העברת "הצעות" דרך המודע אל תת המודע.

כמו בכל הצעה, גם בתהליך סוגסטיבי על האדם לרצות את הרעיון שמוצע לו. באם אינו מעוניין בהצעה, הוא יכול לדחותה ולא לקבלה. במידה והאדם מעוניין לקבל סוגסטיה חיובית שהוצעה לו, יכולה זו להשפיע ולשפר פלאים את הלך רוחו, גישתו ורגשותיו.

באמצעות סוגסטיות חיוביות המשפיעות על תת המודע יכול אדם להשביח את חייו בכל תחום ולהגיע ביתר קלות לשינוי בו הוא חפץ.