איך להתמודד עם דיכאון

מיגור דיכאון

האם יש לכם לפעמים את הימים האלה שכל מה שאתם חושבים בהם זה "מה לא בסדר בחיים שלכם" או "מה לא מסתדר לכם" ?

מתח, דימוי עצמי לקוי, חשיבה שלילית, ביקורתיות – הם אלה המביאים אתכם לחשוב באופן תדיר וקבוע על מה שלא בסדר או על מה שלא מסתדר. עם חשיבה שכזו קיים  סיכוי סביר שבסופו של דבר דכדוך יעטוף אתכם. דכדוך שעם הזמן עלול להגיע למצב של דיכאון חמור.

אם אתם מאלה הנמצאים לעיתים קרובות במצב רוח ירוד או מרגישים דיכאון, המאמר הזה עשוי לסייע לכם להתחיל להרגיש טוב יותר וליהנות מחיים נפלאים. 

במאמר זה אראה לכם כיצד גם אתם יכולים לשים קץ לתחושת דיכאון ובמקומו למלא את חייכם בהנאה.  

הערה: במצבים של  דיכאון אני ממליצה להתייעץ עם גורמים מקצועיים. אם אבחון קליני קבע לכם שימוש בתרופות נוגדות דיכאון , המלצתי היא להמשיך את נטילת התרופות ולהפסיקן רק לאחר יעוץ עם הרופא האישי.
אימוני תת המודע שיצרתי יסייעו לכם בשינוי דפוסי החשיבה, בשיפור הדימוי העצמי, בהתגברות על חרדות ואף בהתגברות על דיכאון , אולם אין אימוני תת מודע אלה באים במקום תרופות או טיפול שקבע הרופא המקצועי המטפל בענייני דיכאון.

איך להתמודד עם הדיכאון ?

כשאתם בדיכאון אתם חווים רצף של מחשבות שליליות. לעתים קרובות אתם חושבים רק על מה שלא בסדר בחיים שלכם, עד כמה אתם לא מספיק טובים, מה לא "תקין" איתכם, למה דברים לא הסתדרו לכם כפי שתכננתם... יתכן וסיימתם לאחרונה מערכת יחסים, והדבר גרם לכם עכשיו להיות עסוקים בחשיבה רק על האדם ממנו נפרדתם זה מכבר ומחשבתכם בטוחה שלעולם לא תפגשו עוד פרטנר אחר המתאים לכם.

אתם עלולים לחשוב שאתם לא ראויים, שלעולם לא תהיו מצליחנים, שהחיים שלכם חסרי תכלית ותקנה ושדברים לעולם לא ישתפרו.
כל המחשבות האלה הן מחשבות שליליות – וכמו שאתם יכולים לראות – מחשבה שלילית אחת מובילה לאחרת, ולאחרת, ולאחרת, עד שמתקיים רצף איסופי של מחשבות שליליות שגורמות למצב הרוח שלכם להיות ירוד וממלאות אתכם באותה תחושת דיכאון .
יש אנשים שיגידו: "אני לא שולט בזה – כך אני מרגיש". אתם מרגישים כך רק בגלל שאתם בוחרים להמשיך עם המחשבות השליליות הללו.
אני חוזרת -  אתם אלה שבוחרים להמשיך עם המחשבות האלה.

אז מה אתם יכולים לעשות?

למגר את המחשבות הללו
. לשנות אותן ! ו במקום לחשוב על כל מה שלא בסדר – התמקדו בכל מה שכן בסדר אתיכם ועם חייכם.

חישבו על כל התכונות החיוביות שלכם.

חישבו מדוע וכיצד אתם כן יכולים להצליח בתוכניותיכם.

חישבו כיצד ומדוע אתם מסוגלים לפגוש אדם חדש.

חישבו מדוע וכיצד אתם יכולים ומסוגלים לעשות כל דבר שתבחרו.

זכרו, כל מה שאתם ממקדים בו את מחשבותיכם, מתעצם ! התמקדו במה שאתם רוצים שיקרה.

אם הייתה לכם מערכת יחסים שהסתיימה – אל תבזבזו זמן ואנרגיה בניסיון לגרום לאותו אדם לחזור לחיים שלכם. הוא כנראה לא מעוניין להיות שם – מדוע שתרצו במישהו שלא רוצה להיות איתכם?
התמקדו במה שאתם רוצים – שזה לקיים מערכת יחסים עם האדם הנכון – שמעריך אתכם על מי שאתם ורוצה להיות איתכם.

אם פוטרתם מהעבודה – אל תתמקדו בהחזרת העבודה הקודמת שלכם. התמקדו במה שאתה רוצים עכשיו – שזה מן הסתם, למצוא עבודה חדשה או למצוא דרך חדשה להתפרנס.

כשאתם מבטלים את המחשבות השליליות ומתמקדים במה שאתם רוצים, אתם מתחילים להרגיש טוב יותר – ואט אט, דיכאון כבר אינו חלק מכם ומחייכם ואתם מתחילים להתקדם לקראת החיים הנפלאים שאתם בוחרים לעצמכם. 

למה זה קורה?  מכיוון שלחלק השכלתני של המוח שלכם, היינו השכל, ולתת-מודע שלכם יש משהו חדש לעבוד עליו – יש להם אתגר חדש, ותוך כדי התקדמות אתם נותנים להם כיוון חדש. לאחר מכן אתם מתחילים למשוך אליכם הזדמנויות חדשות ומתחילים ליצור חיים חדשים וחיוביים.
זהו התהליך של סילוק מצב של דיכאון . אתם ממגרים דיכאון באמצעות שינוי דפוסי החשיבה השלילית שמובילים אתכם למצב דיכאון, וכל זאת באמצעות ההתמקדות במה שאתם כן רוצים שיקרה. כשאתם עובדים לפי שיטת "כוח היצירה"– אתם תלמדו איך להסיר את המחשבות השליליות, להתחיל "ליצור" מחשבות חיוביות מתוך בחירה ולהתחיל להתמקד במה שאתם רוצים כבר בשבוע הראשון. באמצעות כוח היצירה אתם תשימו קץ לרצף המחשבות השליליות שמגבילות אתכם, ותתחילו לחיות את החיים שאתם רוצים לחיות. 

איך לחוות הנאה ואושר
לאחר שזיהיתם את המחשבות השליליות שמובילות אתכם לתחושת דיכאון והתחלתם להסיר ולשנות אותן, אתם יכולים להכניס גם הנאה – אתם יכולים להתחיל לחוות אושר אמיתי שעד כה היה חבוי עמוק בין כל המחשבות השליליות שמילאו את ראשכם.

הצעד הראשון אם כך, הוא לשים קץ לדיבורים השליליים. זה אומר להפסיק להתלונן, להפסיק לקטר, לא לרכל יותר, להפסיק לשפוט לבקר או לומר דברים שליליים על עצמכם או על אחרים. זה עשוי להיות מאתגר, אולם במקום דיבורים שליליים התחילו לחפש את הדברים החיוביים בכל מצב ואצל כל מי שאתם פוגשים.

הצעד הבא – הקיפו את עצמכם באנשים חיוביים. אם יש לכם חברים שרק מתלוננים והם כל הזמן שליליים – בפגישות איתם הסיתו את השיח לכיוון חיובי ודרשו מהם להיות חיוביים בלבד. התרחקו מכל מי שמתעקש להיות שלילי וביקורתי. זה לא פשוט, אבל לגמרי מעשי.

לבסוף – בחרו ליהנות ! בחרו להיות נחמדים ! בחרו להיות מאושרים ! חייכו יותר, צחקו יותר, צאו והתנהגו כמו ילדים.

קנו לעצמכם חפיסת עפרונות צבעוניים ומחברת, ציירו בכל יום ציור צבעוני. 

הקשיבו למוסיקה עליזה וריקדו. ריקדו לעיתים תכופות ! בקבוצה, עם עצמכם בבית. 

עיסקו בספורט אירובי, ריצה, צעידה מהירה, שחייה, רכיבה על אופניים. נמצא כי פעילות גופנית אירובית קבועה משפרת פלאים את מצב הרוח ולעיתים אף פורת לחלוטין ממצב של דיכאון חמור.

צאו לטיול בחיק הטבע והיו ערניים לטבע המופלא שסביבכם.

קחו הפסקות לנשימות עמוקות ומרגיעות ולאימוני תת מודע המכילים מסרים חיוביים של רגיעה, אופטימיות וחוסן. 

עשו דברים שמסבים לכם הנאה. היו מעורבים בפעילויות חיוביות, כאלה שמאלצות אתכם לעשות משהו שונה, כאלה שהן אתגר עבורכם. 

הימנעו מצפייה בטלוויזיה,  אלצו את עצמכם לצאת ולהיות בקרבת אנשים חיוביים שכיף להיות איתם. בכל יום מצאו משהו נעים – העריכו את האנשים המאושרים, העריכו את כל הדברים הטובים בחיים שלכם.

למה? כשאתם עושים את מה שתיארתי בפניכם למעלה, אתם למעשה מפנים את תשומת הלב שלכם לכיוון חדש. אתה ממקדים את תשומת הלב שלכם בצד החיובי והמהנה של החיים.זה המסב אושר. וכשזה קורה, אתם כאילו מציתים את התת-מודע שלכם – זה כמו להוסיף כוח לתת-מודע שלכם. אתם מעוררים אותו מחדש, והתת-מודע מתחיל לנוע בכיוון חדש – עכשיו הוא מתחיל ליצור עבורכם סיטואציות ומצבים של הנאה ואושר בזמן שאתם יוצרים לעצמכם את החיים שאתם רוצים.

כשאתם מיישמים את ההמלצות הנ"ל ומשלבים בכך הקשבה לאימוני תת-מודע שיצרתי, אתה למדים כיצד לאמן מחדש את החשיבה שלכם ולהנחות את תת-מודע שלכם ליצירת  החיים הרצויים לכם. עם התוכנית הנ"ל תוכלו בקלות וטבעיות למגר את החשיבה השלילית שמביאה דיכאון – ותלמדו להחזיר את ההנאה לחיים.

התחילו כבר היום!
 
אתם יכולים לשנות את חייכם!
אתם יכולים להשיג את השאיפות שלכם!
אתם יכולים ליצור שפע.
אתם יכולים לשים קץ למצבי חרדה  או דיכאון.
אתם יכולים להשיג מצב רוח טוב ולחוות הנאה ואושר בכל יום.

התחילו על ידי ביצוע הצעדים שתיארתי לעיל. הפכו את הנאת החיים לעדיפות ראשונה וצרו לעצמכם את החיים שאתם רוצים. זה הזמן שלכם להצטיין – להיות האדם הכי טוב שאתם יכולים להיות. העבר מאחוריכם. המתנה הגדולה ביותר – הווה – נמצאת כאן עכשיו. העתיד שלכם קורא לכם – הפכו אותו לחיים נהדרים. התחילו לחיות עכשיו את החיים להם אתם ראויים.

בריאות, שמחה ורפואה שלמה,
גרציה אמיתי

 

Share to Facebook Facebook Share to WhatsApp WhatsApp Share to LinkedIn LinkedIn Share to Google+ Google+